AnasayfaÜye GirişiSSSSite HaritasıİletişimENGLISH

DÜNYAYA SESİNİZİ DUYURUN

  Avrupa İşletmeler Ağı, firmanızı uluslararası platforma taşımanızda size destek olmaktadır.  50 ülkede bulunan Avrupa İşletmeler Ağı ortaklık veri tabanında ticari ortaklık kuracak firma arayan, teknolojisini paylaşmak veya yenilemek için ortak arayan binlerce ticcari ve teknolojik işbirliği teklifi bulunur. Bu veri tabanı içerisinden ağ uzmanlarımız aracılığı ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda arama yapabilir, ilgilendiğiniz tekliflerin sahipleriyle gün içerisinde irtibata geçebilirsiniz. Dilerseniz kendi ortaklık teklifinizi veri tabanında yayımlayarak dünyaya duyurabilirsiniz.

   

  İşbirliği Kapsamı

  Üretim anlaşmaları, ticari anlaşmalar, lisans anlaşmaları, temsilcilik anlaşmaları, finansal anlaşmalar, ortak yatırımlar, taşeronluk, temsilcilik, teknoloji ve bilgi birikimi transferleri, danışmanlık, pazarlama, bilişim, bakım hizmetlerinin sağlanması, Ar-Ge faaliyetleri, AB projeleri çerçevesinde hayata geçirilen işbirlikleri, Avrupa İşletmeler Ağı işbirliği kapsamına girer.

   

  Avrupa İşletmeler Ağı ve İşbirliği Veritabanı

  Avrupa İşletmeler Ağı, içerisinde binlerce işbirliği teklifi bulunan kapsamlı bir veritabanına sahiptir. KOBİler, Avrupa İşletmeler Ağı uzmanları aracılığıyla veritabanında işbirliği teklifleri üzerinde arama yapabilir yahut kendi işbirliği profillerini oluşturup veritabanında yayımlama imkânına erişebilir. İşbirliği veritabanı, Avrupa İşletmeler Ağı uzmanları aracılığıyla Kobilere tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

  İşbirliği teklifleri arasında kendilerine uygun işbirlikleri arasında arama yapmak veya işbirliği teklifi oluşturmak isteyen firmalar, en yakın Avrupa İşletmeler Ağı merkezi ile irtibata geçerek ağ hizmetlerinden yararlanmaya hemen başlayabilirler.

  İşbirliği beklentilerinizi bildirmenizin ardından uzmanlarımızca yapılan veritabanı araması sonuçları arasından uygun gördüğünüz işbirliği tekliflerini seçerek, teklifi hazırlayan Avrupa İşletmeler Ağı merkezi ile gün içerisinde uzmanlarımız aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

  Eğer bir işbirliği teklifiniz varsa ve bu teklifinizi dünyaya duyurmak istiyorsanız, işbirliği teklifinizi oluşturmak ve veritabanında yayımlamak için uzmanlarımızla görüşerek işbirliği teklif formunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  Veritabanına girilmek üzere hazırlanan teklifler, doğrudan veritabanında yayımlanmaz. Öncelikle değerlendirilmesi için internet üzerinden Avrupa Komisyonu Rekabetçilik ve Yenilikçilik Ajansı’na gönderilir. Değerlendirmeden geçemeyen işbirliği teklifleri, düzeltilmeleri için geri gönderilir. Bu sayede Avrupa İşletmeler Ağı veritabanında bulunan işbirliği profillerinin tamamı, geçerliliği ve güvenilirliği bakımından Avrupa Komisyonu tarafından onaylanmış olur.

   

  Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında üç çeşit işbirliği çeşidi bulunur

  ·         Ticari işbirliği

  ·         Ticari Aracılık (acente, temsilcilik, distribütörlük)

  ·         İmtiyazlı ortaklık (Franchise)

  ·         Lojistik işbirliği

  ·         Ortak Girişim (Joint Venture)

  ·         Şirket Evliliği, Hisse Takası veya Şirket Alım-Satımı

  ·         Teknolojik işbirlikleri

  ·         Araştırma işbirliği

   

  Eğer siz de sesinizi dünyaya duyurmak ve kendi işbirliğinizi oluşturmak isterseniz buradan bize ulaşarak uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

» önceki sayfa