AnasayfaÜye GirişiSSSSite HaritasıİletişimENGLISH

AVRUPA İŞLETMELER AĞI

  Avrupa İşletmeler Ağı nedir?

  Avrupa İşletmeler Ağı, 45’ten fazla Avrupa Birliği ülkesi ve aday ülkede sanayi ve ticaret odalarını, bölgesel kalkınma ajanslarını ve üniversitelerin teknoloji merkezlerini kapsayan yaklaşık 570 ortak kuruluş ile özellikle KOBİlere geniş yelpazede ücretsiz yardım, destek ve danışmanlık hizmeti sağlayan dünyanın en büyük iş ağıdır.

  20 yılı aşkın bir süredir Avrupa’da ve dünyanın bir çok ülkesinde faaliyet gösteren ve binlerce firmaya destek veren Yenilik Aktarım Merkezleri (IRC) ve Avrupa Bilgi Merkezleri (EIC)’nin sunduğu hizmetler artık tek bir noktada toplanıyor ve daha geniş bir coğrafyada hizmet veriyor.

   

  Avrupa İşletmeler Ağı - Karadeniz

  Türkiye’deki 7 konsorsiyumdan biri olan Avrupa İşletmeler Ağı Karadeniz Konsorsiyumu, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın koordinatörlüğünde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB Trabzon, KOSGEB OMÜ TEKMER ve KOSGEB SAMSUN İGEM ile birlikte, ilgili tüm hizmetleri tek bir çatı altında toplayacak şekilde hizmet veriyor. Bu hizmetlerden KOBİ’ler ve girişimciler başta olmak üzere araştırma enstitüleri, üniversiteler ve kamu kurum ve kuruluşları dahil bir çok kurum ve kuruluş yararlanabilmektedir.

   

  Avrupa İşletmeler Ağı sizin için ne yapar?

  Bilgilendirme

  ·     Avrupa İşletmeler Ağı, sizlere ücretsiz danışmanlık ve bilgilendirme hizmetleri sunar.

  ·      Firmanızın yararlanabileceği fon kaynakları, bölgesel, ulusal ve uluslar arası destek, kredi ve hibeler,

  ·     Fikri tescil hakları (marka, patent, faydalı model, coğrafi işaret, endüstriyel tasarım) konularında bilgilendirme,

  ·     Ticari, teknolojik ve araştırma ortaklığı talep eden veya öneren kurum ve kuruluşlardan işbirliği teklifleri,

  ·       İş yapabileceğiniz yeni firmalarla görüşebileceğiniz dünyaca ünlü sektörel fuarlar,

  ·   Fon kaynaklarından yararlanmak için ortak arama ve proje yazım desteği, proje başvurusu ve proje yürütme süreci danışmanlığı

  Tüm bu bilgilere

  ·       Trabzon Ticaret gazetesinde yayımlanan Aylık bültenimizi takip ederek,

  ·       Web sitemizi ziyaret ederek,

  ·       E-bültenimize üye olarak,

  ·       Ofisimizi ziyaret ederek,

  ·       Telefon, e-mail veya faks aracılığıyla ücretsiz olarak erişebilirsiniz.


  Firma Ziyaretleri

  Avrupa İşletmeler Ağı uzmanları, firmanızı ticari ve teknolojik yönden incelemek ve ihtiyaçlarınızı belirlemek amacıyla firmanızı ziyaret eder. Firmanızın yararlanabileceği hibe programları, fon kaynakları ve hizmetler hakkında sizlere birebir bilgilendirme yapar, size uygun bir yol haritası çizer ve sizi doğru kurum ve kuruluşlara yönlendirir.

  Firma ziyareti talep etmek için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

   

  Çalıştay, Eğitim ve Seminerler

  Avrupa İşletmeler Ağı, bölgesindeki KOBİlerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenli aralıklarla dış ticaret, uluslararasılaşma, Ar-Ge ve İnovasyon, AB programları, AB mevzuatları, fikri tescil hakları konularında eğitimler, çalıştaylar, ve seminerler düzenleyerek sizleri konunun uzmanları ile buluşturur.

  Bu etkinliklerden ücretsiz olarak yararlanmak için her etkinlikten önce web sitemizde yayımlanan katılım formunu doldurarak bizlere ulaştırmanız yeterlidir.

   

  İşbirliği Partneri Arama

  Avrupa İşletmeler Ağı, firmanızı uluslar arası platforma taşımanızda size destek olacak yabancı ortaklar bulur. Yabancı müşteri ve tedarikçiler bulmak istediğinizde, yeni ve güncel bir teknoloji aradığınızda yahut geliştirdiğiniz yeni bir teknolojiyi satmak istediğinizde Avrupa İşletmeler Ağı hedef kitlenizle irtibata geçmenizde sizlere destek olur.

  Avrupa İşletmeler Ağı’nda 45 ülkeden ithalat-ihracat ortağı arayan, teknolojisini satan veya almak isteyen firmalara ait on binlerce ticari ve teknolojik işbirliği teklifi bulunur. ticari ortaklık kuracak firma arayan, teknolojisini paylaşmak veya yenilemek için ortak arayan yabancı işletmeler içerisinden ihtiyaçlarınız doğrultusunda arama yapabilir, ilgilendiğiniz tekliflerin sahipleriyle gün içerisinde irtibata geçebilirsiniz. Dilerseniz kendi işbirliği profilinizi oluşturarak veritabanında yayımlayabilir, teklifinizi dünyaya duyurabilirsiniz.

  Güncel işbirliği tekliflerini web sitemizden, Trabzon Ticaret gazetesinde yayımlanan aylık bültenimizden yahut e-bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

  Size uygun işbirliği teklifleri içerisinde arama yapmak yahut kendi işbirliği profilinizi oluşturarak dünyaya duyurmak için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

   

  İkili Görüşme Etkinlikleri

  Avrupa İşletmeler Ağı, uluslar arası fuarlarla eşzamanlı olarak özel masabaşı ikili görüşme etkinlikleri düzenler. Bu etkinliklere katılmak isteyen KOBİlerin en yakın Avrupa İşletmeler Ağı merkezine başvurmaları yeterlidir. Avrupa İşletmeler Ağı uzmanları, sizlerin beklentilerine uygun firmalarla özel görüşmeler ayarlayarak randevu programını size bildirir ve bu etkinliklere devlet desteği ile katılmak için gerekli başvuruları yapmanızda sizlere yardımcı olur.

  İkili görüşmelere katılmak için web sitemizde yayımlanan katılım formunu doldurarak bizlere ulaştırmanız halinde uzmanlarımız sizinle irtibata geçecektir.

» önceki sayfa