AnasayfaÜye GirişiSSSSite HaritasıİletişimENGLISH

GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ

  Türkiye genelinde olduğu gibi bölgemizde genç nüfus anlamında önemli bir potansiyele sahip olmakta ancak maalesef bu genç nüfus büyük illerimize büyük göç yaşamaktadır. Bu anlamda bölgemizde de girişimcilik kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması için girişimciliği destekleyen yapıların oluşturulması sağlanmalıdır. Gençlerimiz maddi destek kadar kendilerine yol gösterecek, onlara yardım edecek ve sürekli danışabilecek yapılara da ihtiyaç duymaktadır. 

  Bu noktadan hareketle Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Trabzon Genç Girişimcilik Merkezi’ni kurmuştur. Bu merkez tüm kurum ve kuruluşlarımızın da destekleri ile bölgede girişimciliğin yaygınlaştırılması ve sürdürülebilmesi adına birçok önemli adımlar atmaktadır.  


  Misyon

  Ekonomik büyümenin önemli bir adımı olan girişimciliğin desteklenmesi ve sürdürülebilmesi için potansiyel girişimcilerin sosyal ve ekonomik yaşamda yer alabilmesi, kendi işletmelerini kurabilmesi ve iş dünyasında başarıya ulaşabilmesi adına ihtiyaç duyulan tüm bilgi, eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanabildiği, stratejik ve  çözüm odaklı çalışma anlayışına sahip bir ilk adım merkezi olmaktır.

   

  Vizyon

  Bugünün ve geleceğin dünyasında sürekli kalkınma yaklaşımıyla yeni değerler yaratarak; sosyal yaşamda, istihdamda ve ekonomide önemli bir değer olan girişimcilik ruhunu ateşleyecek  ve bu alanda Türkiye’nin öncü şehri olacak bir Trabzon yaratmaktır.

  Bu vizyon ve misyon doğrultusunda merkezin amaçları; 

  ·         Bölgede girişimcilik kültürünün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamak

  ·         Bölgede istihdamı arttırmak ve bölge ekonomisine yenilikçi değerler katmak 

  ·         Bölgeye nitelikli yeni girişimciler kazandırmak

  ·         Bölgede mevcut durumda bulunan girişimcileri güçlendirmek

  ·         Hem yeni girişimcilere hem de mevcut girişimcilere ilgili alanlarda eğitim desteği vermek

  ·         Hem yeni girişimcilere hem de mevcut girişimcilere danışmanlık desteği vermek 

  ·         Girişimcilik imajını bölgede güçlendirmek

  ·         Ağ oluşturulması ile girişimcileri ve iş dünyasını bir araya getirmek, 

  ·         Mali kaynaklara ulaşma yollarında iş fikirlerini şekillendirmek.

   

  Trabzon Genç Girişimcilik Merkezi’nin web sitesine bağlanmak ve verilen hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız. (www.trabzongg.org)

» önceki sayfa