AnasayfaÜye GirişiSSSSite HaritasıİletişimENGLISH

İNOVASYON MERKEZİ

  Bölgedeki sanayi kollarını desteklemek için mühendislik ve yazılım hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuş bir teknoloji ve mühendislik eğitimi hizmeti veren tasarım merkezidir.

  Trabzon Ticaret ve Sanayi odasının Trabzon Teknokent binasında faaliyette bulunan Tasarım Merkezi Trabzon ve çevre illerde faaliyette bulunan firma, kurum ve bireylere teknolojik alanlarda destek sunmaktadır. Birim, firmaların 3 Boyutlu tasarım hizmetlerinin yanı sıra statik, dinamik, yorulma analizleri gibi birçok üretim öncesi çalışmaları bünyesinde gerçekleştirebilmektedir. Teknoloji birimi CNC eğitim ve üretim, hızlı prototipleme çalışmaları ve patent başvurularında gereklilik arz eden teknik resim çalışmaları gibi oldukça geniş bir çalışma yelpazesine sahiptir. Biyomekanik, inşaat, mimari, ahşap işlemecilik, makine endüstrisi, eğitim ve AR-GE ana konu başlıklarıyla bünyelerinde teknolojik departmanların eksikliğini hisseden firmalar başta olmak üzere hemen hemen her alandan ihtiyaç sahiplerini beklemektedir.

  Bünyemizde 

  1 tane eğitim merkezi (20 kişilik)

  1 tane toplantı salonu

  1 tane CNC eğitim salonu, yer almaktadır.

   

  Vizyon

  İnovasyonun büyük önem arz ettiği, gelişen teknolojiye uyumlu altyapının sağlandığı, ileri seviye mühendislik ve yazılım araçlarının kullanıldığı bir iş dünyası ve gelecek.

   

  Misyon

  ·  İleri seviye mühendislik araçlarını geliştirerek ürünler olarak sunmayı,

  ·  Bu araçlar ile projeler ve analizler yaparak yüksek nitelikli ürünler geliştirilmesine katkıda bulunmayı,

  ·  Edindiği bilgi birikimini danışmanlık hizmeti şeklinde sunmayı,

  ·  Bilgisayar Destekli Tasarım ve üretim temellerini uzman bir kadroyla eğitim programları aracılığıyla, yeni nesillere aktarmak olarak belirlenmiştir.

   

  Hizmet Kapsamı

  Mühendislik ve tasarım hizmetleri : Otomotiv, makine, beyaz eşya vb. sektörlere ait, her çeşit ürün ve parça tasarımları, 3 boyutlu modelleme, CAD/CAM/CAE unsurlarının kullanımı ve tüm imalat ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hizmetler,

  Parça İmalatı : Saç, plastik, kauçuk, döküm parça imalatı ve talaşlı imalat.

  Proje, tasarım ve üretim danışmanlık hizmetleri : Firmalara, tasarım, proje hazırlanması ve üretim süreçleriyle ilgili bilgi aktarımı ve danışmanlık hizmetleri sağlanması.

  Mühendislik ve Analiz Çalışmaları: Yapılan tasarımların, güvenilir, dayanıklı ve istekleri karşılar nitelikte olduğunun kanıtlanması, tasarım doğrulamalarının ve iyileştirmelerinin gerçekleştirilebilmesi için gereken tüm analiz ve mühendislik çalışmalarının yapılması.

  Eğitim Hizmetleri

  Alanında uzman eğitimciler ile, eğitim programları belirlenerek, tasarım,  CAD/CAM programları, üretim süreçleri vb. konularda eğitim hizmetlerinin sağlanmasıdır.

» önceki sayfa