AnasayfaÜye GirişiSSSSite HaritasıİletişimENGLISH

ULUSLARARASILAŞMA

Uluslararasılaşma, küreselleşen dünyada sirketlerin artan rekabet ve yeni pazarlara açılma isteği nedeniyle işletmelerin ister istemez girmek zorunda oldukları bir süreçtir. Proje Koordinasyon Ofisi, işletmelere bu zorlu sürece başlamalarında ve sürdürmelerinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Proje Koordinasyon Ofisi, Uluslararasılaşma Hizmetleri kapsamında İşletmelere yararlanabilecekleri fon kaynakları ve yeni fırsatlar konularında aylık bülten, e-mail ve telefon yoluyla ücretsiz bilgilendirme sağlamaktadır. Yurtdışından ticari ve teknolojik işbirliği ortakları arayan girişimciler, işletmeler ve kamu kurum ve kuruluşları için ücretsiz danışmanlık ve ortak arama hizmetlerinin yanı sıra, kişiler ve kurumlar için belirli aralıklarla dış ticaret ve uluslararasılaşma eğitimleri de düzenlenmektedir.

Uluslar arası ortaklıklar kurabilmek için en uygun buluşma mekanları olan fuar organizasyonları da Proje Koordinasyon Ofisi’nin öncelik alanlarındandır. Proje Koordinasyon Ofisi, bölgenin dinamikleriyle uyumlu tematik alanlarda düzenlenen uluslar arası fuarlara işletmelerimizin katılımlarını kolaylaştırmak için bölgesel katılım organizasyonları düzenlemekte ve bölgemizde gerçekleşecek uluslar arası fuarlar için de kurumsal destek vermektedir. Gerektiği durumlarda Proje Koordinasyon Ofisi, işletmelerin uluslararasılaşma sürecinde başvurabileceği hibe ve fon kaynaklarını da değerlendirerek işletmelerimize proje hazırlama ve yürütme danışmanlığı hizmetleri de sağlamaktadır.

» önceki sayfa