AnasayfaÜye GirişiSSSSite HaritasıİletişimENGLISH

GİRİŞİMCİLİK

Yeni iş kurmak isteyenlerin karşılaştıkları sorunların farkındayız. Bu nedenle 2009 yılında girişimcilik alanında uzman bir kuruluş olan Milano Ticaret ve Sanayi Odası'nın özel girişimcilik ajansı Formaper ortaklığında Trabzon Genç Girişimcilik Merkezi (TGGM)'yi kurduk.

Kurulduğu günden bu yana 30'un üzerinde girişimciye işlerini kurmasında yardımcı olan uzmanlarımız, aynı zamanda yıllık iş planlarının hazırlanmasında ve işyerlerini açmak için gerekli finansmanı bulmaları amacıyla KOSGEB Girişimcilik Desteği'ne başvurmaları konusunda da girişimcilerimize destek verdi.

Neler yapıyoruz?

Bilgilendirme

Proje Koordinasyon Ofisi olarak TGGM çatısı altında ülkemizde girişimcilik alanında sağlanan desteklerden, hibelerden ve tüm fırsatlardan haberdar ediyoruz. Bu sayede girişimcilerimize doğru zamanda doğru yerde olabilme fırsatını sunuyoruz.

İş Yeri Açma Danışmanlığı

Ülkemizde yeni bir ticari işletme kurarken gerekli prosedürleri biliyoruz. Bu sayede uzmanlarımız iş yerinizi açarken izlemeniz gereken yolları sizlere söylüyor, gerekirse hangi tür işletme açmaları gerektiğine girişimcilerimizle birlikte karar veriyor.

İş Planı Hazırlama Danışmanlığı

İşletmenizin açıldığı ilk yıl boyunca mali sürdürülebilirliği çok önemlidir. İstatistikler, yeni açılan işletmelerin en kritik dönemlerini ilk iki yıl olarak gösteriyor. Uzmanlarımız, işletmenizin ilk yıllarında sizlere ışık tutacak ve bu kritik dönemde rehberiniz olacak "İş Planı"nı girişimcilerimizle beraber hazırlıyor, işletmelerin bu kritik süreci sorunsuz atlatmalarında girişimcilerimize yardımcı oluyor.

Destek ve Hibe Danışmanlığı

Girişimcilerin en sık yaşadığı sorunlardan birinin de finansman sorunları olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden uzmanlarımız, işletmenizi açarken sizlere devlet desteğinden yararlanmanız için gerekli başvuruları yapmanızda sizlere destek oluyor. Başvuru formlarını girişimcilerimizle beraber hazırlıyor ve gerekli evrakları eksiksiz olarak toplamalarında girişimcilerimize yol gösteriyorlar. 

Siz de bir girişimci iseniz, yeni bir iş kurmak istiyorsanız ve yukarıdaki hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız bize ulaşmanız yeterli. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

» önceki sayfa