AnasayfaÜye GirişiSSSSite HaritasıİletişimENGLISH

DOKA DESTEKLERİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN PROJELER

 • Güven İş Tornada Teknolojik Alt Yapının Güçlendirilmesi Projesi

  Proje Sahibi: Güven İş Torna

  Gemiler için pervane ve baş iticisi üreten Rize merkezli firma için hazırlanan 8 aylık proje kapsamında firmanın eskiyen makine parkının yenilenmesi ve hassas üretim yaparak rekabet edebilirliğinin artırılması amacıyla 2 adet torna tezgahı alımı yapacağı toplam 129.950,00 TL tutarındaki proje 2013 yılı içerisinde uygulanmaya başlamıştır.


  Çelebi Kapasite Hazırlama Projesi

  Proje Sahibi: Çelebi Plastik Doğrama San. İnş. Taah. Reklamcılık ve Tic. Ltd. Şti.

  Çelebi Plastik Doğrama San. İnş. Taah. Reklamcılık ve Tic. Ltd. Şti. adına Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın İmalat Sanayi Mali Destek Programı kapsamında proje hazırlanmıştır. Proje kapsamında binalar için metal yapı ve yapı parçaları imalatı alanında bölgede önemli bir konuma sahip olan firmanın kapasitesinin artırılmasına yönelik hazırlanmıştır. DOKA tarafından desteklenen ve 6 ay sürecek olan projenin toplam bütçesi 588.250 TL olup destek oranı % 50’dir. 


  Zigana Gümüşkayak Modernizasyon ve Kapasite Artırımı Projesi

  Proje Sahibi: Zigana Gümüşkayak San. ve Tic. Ltd. Şti.

  Hazırlanan proje kapsamında sürdürülebilir turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması, gelen turist sayısını artırılması ve ortalama kalış süresini artırılması ile bölgenin turistik bir odak haline getirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan “Zigana Zirve Gümüşkayak Tur. Otelcilik Orman Ür. Nak. İnş. Gıda Tar. Hayvancılık San. Tic. Ltd. Şti”. proje kapsamında işletme kapasiteni, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini artırmayı hedeflemektedir. 7 ay sürecek projenin toplam bütçesi 431.389,75 TL olup bu miktarın %50’si DOKA tarafından karşılanacaktır.

   

  Zigana Yörük Çadırı' nın Hizmet Çeşitliliğinin ve Kapasitesinin Artırılması Projesi

  Proje Sahibi: Zigana Kar Turizm Ltd. Şti.

  Proje kapsamında; Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sürdürülebilir turizm altyapısının ortaya çıkarılarak bölgeye gelen turist sayısının arttırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Trabzon’da artık marka haline gelen “Zigana Kar Turizm İnşaat Organizasyon Servis Yemek Ve Temizlik Hizmetleri Nakliyat Ticaret Ltd. Şti.”nin mevcut altyapısının iyileştirilerek hizmet kalitesinin ve kapasitesinin artırılması ile hem işletmenin rekabet gücünü arttırmak hedeflenmektedir. 10 ay sürecek projenin toplam bütçesi 363.413,00 TL olup bu miktarın %50’si DOKA tarafından karşılanacaktır.

   

  Aksular Otel İyileştirme ve Modernizasyonu Projesi 

  Proje Sahibi: Aksular Otelcilik A.Ş.

  Aksular İnşaat Otelcilik ve Ticaret A.Ş. hazırlanan proje ile işletme kapasitesinin ve hizmet kalitesinin artırımı ile sürdürülebilir turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması, gelen turist sayısının artırılması ve turistlerin ortalama kalış süresinin artırılması ile bölgenin turistik bir odak haline getirilmesine katkı sağlamayı hedeflenmektedir. Bu anlamda işletmenin mevcut altyapısının geliştirilmesi ve hizmet standartlarının yükseltilmesi ile rekabet gücünü, verimliliğini ve karlılığının artırılması sağlanacaktır. 6 ay sürecek olan bu projenin toplam bütçesi 169,422 TL olup bu miktarın %50’si DOKA tarafından karşılanacaktır.